Effector Kielce: Start Aktualności System rozgrywek PlusLigi sezon 2013/2014 z udziałem 12 drużyn

System rozgrywek PlusLigi sezon 2013/2014 z udziałem 12 drużyn

Rozgrywki PlusLigi obejmują dwie fazy: zasadniczą (dwie rundy rozgrywane systemem ?każdy z każdym - mecz i rewanż? z udziałem 12 drużyn) i fazę play-off. W fazie play off o tytuł Mistrza Polski grają zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 8.

Rywalizacja o tytuł Mistrza Polski obejmuje trzy rundy. W I rundzie zespoły grają do trzech wygranych meczów. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które zajęły wyższe miejsce w tabeli po fazie zasadniczej rozgrywek. Zwycięzcy rywalizacji zagrają o miejsca 1 - 4, pokonani o miejsca 5 - 8. W II i III rundzie o miejsca 1 - 4 gra się do trzech wygranych meczów. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które zajęły wyższe miejsce w tabeli po fazie zasadniczej rozgrywek. O miejsca 5 - 8 gra się do dwóch wygranych meczów według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. W pozostałych do zakończenia rywalizacji meczach (jednym lub dwóch) gospodarzami będą zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli po fazie zasadniczej rozgrywek.
W III rundzie o 5 miejsce gra się do trzech wygranych meczów. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które zajęły wyższe miejsce w tabeli po fazie zasadniczej rozgrywek.
O 7 miejsce gra się do dwóch wygranych meczów według następujących zasad: gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które po zasadniczej fazie rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli, w pozostałych do zakończenia rywalizacji meczach (jednym lub dwóch) gospodarzami będą zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli po fazie zasadniczej rozgrywek.

I RUNDA
Grają:

A) 1 z 8; B) 2 z 7; C) 3 z 6; D) 4 z 5 (numery  oznaczają miejsca w tabeli po fazie zasadniczej)

II RUNDA
Grają:

E) zwycięzcy A z D (o miejsca 1 - 4)
F) zwycięzcy B z C (o miejsca 1 - 4)
G) przegrani A z D (o miejsca 5 - 8)
H) przegrani B z C (o miejsca 5- 8)

III RUNDA
Grają: o tytuł Mistrza Polski   zwycięzcy E z F
o III - miejsce                      przegrani E z F
o V - miejsce                       zwycięzcy G z H
o VII ? miejsce                     przegrani   G z H

Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajęły w tabeli miejsca od 9 do 12 utworzą pary meczowe i  zagrają do dwóch wygranych meczów o ostateczne miejsca w klasyfikacji według następujących zasad: 1) pary meczowe (9 z 11) ? (10 z 12) ? numery oznaczają miejsca w tabeli po zakończeniu fazy zasadniczej) 2) gospodarzami pierwszych meczów będą zespoły niżej sklasyfikowane w tabeli po fazie zasadniczej, w pozostałych do zakończenia rywalizacji meczach (jednym lub dwóch) gospodarzami będą zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli po fazie zasadniczej rozgrywek. Drużyny w tabeli końcowej uplasują się odpowiednio: na 9 miejscu  (zwycięzca rywalizacji pary z miejsc 9 - 11), na 10 miejscu (zwycięzca rywalizacji pary z miejsc 10 - 12), na 11 miejscu (pokonany w rywalizacji pary z miejsc 9 - 11), na 12 miejscu (pokonany w rywalizacji pary z miejsc 10 ? 12).

Terminarz fazy zasadniczej PlusLigi - sezon 2013/2014.

Created by mehow

Copyright © Effector Kielce 2012

Template by Joomla Templates & Niszczenie dokumentów Kraków.